Jak se zaregistrovat jako producent či videoprodukce do Světa tvůrců od Zábavných médií?

3. 4. 2023

V dnešní době není problém získat zájemce do vašeho audiovizuálního projektu. Problém je získat zájemce, kteří odpovídají vašemu ideálu. Na získávání rolí můžete jít přes Facebook skupiny, kde musíte složitě formulovat, co a koho přesně chcete. A vsaďte se, že se vám ozve někdo, kdo vašemu ideálu tak úplně neodpovídá, ale hodně se mu chce být před kamerou. Zkrátka hledání charakteru touto cestou je trochu jako hledání jehly v kupce sena.

Naštěstí tu máme databáze herců. Bohužel mívají zpoplatněný přístup a zdaleka v nich nejsou všichni herci v ČR (zejména amatéři – už jen proto, že i tvorba profilu je často zpoplatněna). Co když chcete jen komparz? Nebo chcete maximalizovat šanci, že najdete skutečně ideální postavu do vašeho audiovizuálního díla, a proto se snažíte rozesílat nabídky, kde se dá?

V obou (i ve více) případech je odpovědí Svět tvůrců od Zábavných médií: místo, kde se střetává nabídka s poptávkou na poli audiovizuální tvorby; nejen filmu – není to jen o hercích…

Tak se podívejme na to, jak se můžete jednoduše jako videoprodukce zaregistrovat do světa tvůrců; ať už chcete najít lidi na tvorbu filmu, reklamy či třeba videoklipu.

Zábavná média

Jak používat Svět tvůrců jakožto produkční společnost?

Nebojte: registrace do Světa tvůrců v případě produkční společnosti je stejně snadná, jako když si profil vytváří jeden z kreativních pracovníků (herec, střihač, kameraman,…). Stačí přejít na tuto stránku. Jako videoprodukce je třeba doplnit jen pár věciček:

 • Heslo
 • E-mail
 • Název vaší společnosti
 • Počet zaměstnanců

Svět tvůrců - registrace - první krok

Svět tvůrců - registrace videoprodukce

Slyšíte správně: netřeba zmiňovat ani vaše působiště či web. Ač to důrazně doporučujeme – nabídky od dobře popsané videoprodukce se přijímají s větším klidem, než kdyby herec měl být nucen jít do neznámého. Navíc tím přispějete ke zkvalitnění prostředí celého Světa tvůrců: představte si, jak neprofesionálně by vypadalo, kdyby každá videoprodukční společnost vyplnila jen nutné minimum. Čím více důkladně vyplněných profilů, tím bude Svět tvůrců působit lépe, a tím více lidí (tedy vašich potenciálních herců apod.) přiláká.

Rozhodli jste se jít cestou důkladného popisu? Děkujeme: pomůžete nám a v konečném důsledku i sobě. Pamatujte, že lze vyplnit i následující údaje:

 • Rok založení video produkce
 • Popis
 • Představení videoprodukce ve formě videa 
 • Odkazy na sociální sítě

Stále nemáte dost? Nebojte, můžete doplnit i následující věci:

 • Profilová fotka
 • Fotografie (související s vaší společností)
 • Portfolio, za kterými díly vaše společnost stojí)

Výborně! Nastal čas vytvořit vaši první uměleckou nabídku!

Související články o Světě tvůrců

Mohlo by Vás zajímat