Jaké jsou nejlepší drony na trhu?

16. 8. 2021

V článku Vám představíme nejvíce profesionální dronů, které si můžete pořídit. Tyto drony se již pohybují v částkách od 60 do 300 tisíc korun. Takového drona využívají převážně filmoví tvůrci či záchranné systémy (armáda, hasiči a podobně).

Zvládli byste natáčení dronem sami? Ne? Napište nám.

Jaký je nejdražší dron?

Cena dronů se může pohybovat ve statisících. Můžou to být drony určené pro průmysl, například pro zemědělství nebo pro firmy či profesionální piloty.

DJI Phantom 4 Multispectral

DJI Phantom 4

Momentálně nejdražší dostupný dron, který je na trhu. Cena tohoto dronu je 243 990 Kč. 4K rozlišení kamery s dosahem až na 7 km (V České republice pouze 5 km). Několik užitečných funkcí, které se Vám budou hodit. Jsou jimi například sledování objektu, 3osá stabilizace obrazu, automatický návrat domů. Najít ho můžete zde.

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced

Dron z řady Mavic od společnosti DJI. Má optické a termální snímání, vhodné do tmy a špatné viditelnosti. Cena dronu je 159 990 Kč. Dokáže letět až 72 km/h. Oproti Phantom 4 jeho dosah je až 10 km. Dron má navíc oproti klasické verzi DJI Mavic 2 Enterprise 32 násobný zoom. Dron lze získat zde.

DJI Mavic 2

DJI Phantom 4 Pro+ V2.0

Nižší řada než DJI Phantom 4 Multispectral. Letí až 72 km/h. Menší dosah 4 km v České republice. Vyletí do maximální výšky 500 m. Cena dronu je 51 990 Kč. Dron najdete zde. Vhodný pro filmaře a do průmyslového prostředí.

Dále existují armádní drony, které slouží jako IZS (integrovaný záchranný systém) a pomocí optických a termálních kamer jsou schopni najít osobu v tísni, či probádat okolí zvrchu.

Mohlo by Vás zajímat