Kde najdu uměleckou nabídku do filmu? [Svět tvůrců od Zábavných médií]

3. 4. 2023

Filmařství je dravé odvětví. Každý, kdo si myslí, že k získání malé role ve filmu, reklamě apod. není třeba skoro ani “hnout brvou”, se mýlí.

Jaké jsou tedy možnosti pro získání role ve filmu?

Zaprvé: větší šanci uspět mají vždy ti, kteří absolvovali patřičnou hereckou průpravu, typicky na FAMU či DAMU. Pokud to u vás (už) nepřipadá v úvahu, zvažte odborné kurzy (např. letní herecká škola). Ani nad amatérským divadlem neohrnujte nos. Obojí vám kromě dovedností a zkušeností jistě přihraje také kontakty.

Dále: registrace do castingových agentur není zadarmo, ale jen tak k vám doputují pozvánky na konkurzy a castingy.

Pokud se spokojíte s drobným účinkováním v audiovizuálním díle, je namístě také sledovat specializované FB groups, jako je tato. V některých takovýchto Facebook skupinách naleznete kromě nabídek práce ve filmu také obecně užitečné informace pro filmařské/divadelní odvětví (příklad), což vám může pomoci posunout se dál: tedy zvýšit šanci na získání zajímavé role.

Kurz herectví

Kurz herectví. Zdroj: yourfreecareertest.com

Jak Zábavná média usnadňují získání role do filmu?

Stručně: Zábavná média jsou (mimo jiné) také jednou z veřejných hereckých databází (další je třeba tato – nehrajeme si na to, že náš projekt je jediný svého druhu pod sluncem; jsme k vám upřímní). Projekty tohoto typu propojují lidi se zájmem o herectví s lidmi, kteří herce hledají. Na naší databázi Svět tvůrců je ale unikátní skutečnost, že se neomezujeme na herce. Takže: nejenže u nás tvůrci mohou najít ideální charaktery do jejich díla, ale také třeba střihače či kameramany. Prostě všechny, kteří mohou přispět k realizaci kreativní vize.

Protože se tedy jedná o platformu “vše v jednom”, věříme, že brzy nabude na popularitě. Nicméně má smysl si založit herecký profil už nyní, dokud je konkurence nízká; a šance, že oko režiséra spočine zrovna na vašem jméně, vysoká.

Svět tvůrců - registrace tvůrce

Svět tvůrců – registrace tvůrce

Navíc platí, že se o nás zatím zajímají spíše společnosti s ne až tak velikým budgetem (vzpomeňme například na reklamu pro Linku bezpečí). To jen zvyšuje šanci na to, že vás – jakožto ne/méně zkušeného herce/herečku – přijmou.

Divadelní kurz. Zdroj: sydneycommunitycollege.edu.au

Divadelní kurz. Zdroj: sydneycommunitycollege.edu.au

Chcete více výhod Světa tvůrců od Zábavných médií?

Svět tvůrců - umělecké nabídky

Svět tvůrců od Zábavných médií – stránka Umělecké nabídky

Co třeba to, že registrace profilu herce zabere jen pár okamžiků? Ač doporučujeme věnovat čas úplnému vyplnění profilu, aby tvůrci měli na první dobrou jasno, že zrovna vy odpovídáte jejich filmovému charakteru!

Zjistěte další důvody, proč se může vyplatit věnovat čas důkladné registraci do Světa tvůrců.

Svět tvůrců - registrace videoprodukce

Svět tvůrců – registrace videoprodukce

Produkční studia také neomezujeme v tom, jaké požadavky klást na výběr herců. To znamená, že třeba ulovíte nabídku do filmu, kde to bude tutovka a nebude už žádný casting! (Protože třeba potřebují filmovou postavu ASAP.)

Přesto si ale projistotu můžete přečíst krátký článek o tom, jak uspět na konkurzu, od MarkusFilmu. Mimochodem, s majitelem této videoprodukce Zábavná média natáčela podcast!

Související články o Světě tvůrců

Mohlo by Vás zajímat