Nejlepší programy na tvorbu videa z fotek za pár minut

19. 11. 2021

Přijeli jste z dovolené a máte spoustu fotek? Chcete z nich vytvořit video, ale nevíte jak a v čem? Poradíme vám několik programů, které dokáží z fotek udělat krásnou prezentaci s hudbou. Vybrali jsme pár programů, ve kterých to zvládnete i vy.

ProShow

Program, který se specializuje na tvorbu prezentace či slideshow z fotografií, je velmi praktický a snadný na používání. Vložit můžete různé efekty, přechody mezi scénami či hudbu. Program je ve třech různých variantách. Společnost, která vlastní tento program již bohužel není aktivní, tak bohužel nevíme, co bude s programem dále. Software ProShow verze Gold a Producer je dostupné už pouze na vyzkoušení. Program je v anglickém jazyce.

Jedná se o klasickou verzi programu typu shareware, což je program chráněn autorským právem, ale je volný k použití).

Toto je verze programu pro domácí uživatele. Můžete si ji proto vypálit na CD, sdílet či odeslat.

Tato verze programu je pro pokročilejší uživatele s možností výstupu v HD na Blu-ray. 

Za jak dlouho zvládnete vytvořit video z fotek v ProShow?

Vzhledem k jednoduchosti programu věříme, že dokážete za opravdu krátkou dobu vytvořit požadované video. Podle našich odhadů zvládne začátečník z 300 fotek vytvořit dvouminutové video za 15 cca minut. Záleží však na tom, jak moc ho budete chtít mít propracované.

Animoto

Tato aplikace pro tvorbu videí je zdarma pro všechny, kteří se do aplikace zaregistrují. Navíc se jedná o anglickáou online webovou aplikaci. Tudíž nepotřebujete stahovat žádný soubor a ani nic instalovat. Animoto obsahuje celou škálu efektů či přechodů, které se dají použít pro tvorbu videa. Můžete sem importovat videa ze sociálních sítí jako třeba z Facebooku či Flickru. Výstup si pak můžete nasdílet také na své sociální sítě, nebo si ho uložit na server či přenosné zařízení.  

Za jak dlouho zvládnete vytvořit video z fotek v Animoto?

Vzhledem k tomu, že se jedná o webovou aplikaci, může délku tvorby videa výrazně ovlivnit rychlost připojení a upload fotek na server.

Ezvid

Jednoduchý program, ve kterém nemáte příliš mnoho speciálních možností, jak upravovat video, ale díky své jednoduchosti dokážete video poskládat za pár okamžiků a výsledky budou úžasné. Jedná se o freeware, tudíž je program naprosto volně k dispozici. Program je sice pouze v angličtině, ale vše dokážete pochopit pomocí snadných obrázků.

Za jak dlouho zvládnete vytvořit video z fotek v Ezvid?

Program je jednoduchý, a proto není těžké zvládnout video i za 10 minut.  

Sháníte programy pro editaci videí? Jak začít s editací videa jako začátečník.

Mohlo by Vás zajímat