Magdalena Dvořáková aneb pořadatelka největšího healing festivalu v ČR!
To, že jít na festival je tisíckrát jednodušší, než jej pořádat, vám dokáže v dnešní – již deváté – Autentické výzvě Magdalena Dvořáková. Ne, nebude to o alkoholu a drogách, ale o healingu duše: jde totiž o slavný Healing Festival!
Článek je pouze shrnutím toho nejzajímavějšího z epizody podcastu. Pokud se chcete dozvědět více, neváhejte se podívat na Youtube video podcast.
Krátce o Healing Festivalu
Festival jeho tvůrci neoficiálně pojmenovali “Oáza inspirace a poznání”. Jde tedy o to, aby se zde člověk uvolnil, načerpal pozitivní emoce, ale zároveň se něco dozvěděl: například jak se podívat na problémy z jiné perspektivy. Zároveň jde o splynutí, následování vnitřních impulzů apod.
Základem pro vznik takového festivalu je určit si, jaké životní oblasti se akce bude věnovat – od toho se odvíjí tak nějak vše, včetně výběru lidí.
Příprava posledního ročníku byl full-time job pro 4 lidi: Magdalena, její partner, její sestra a Kateřina. Dále pomáhá 200 členný tým dobrovolníků (výměnou za vstupenku zdarma). Nesmí chybět samozřejmě vodaři, zvukaři apod. Na festivalu se nacházelo cca 50 prodejních stánků a 2,5 tisíce účastníků.
Pro koho je festival určen
Původně měl být určen pro každého, ale pořadatelům došlo, že bude lepší se zaměřit na užší skupinu osob – na ty, kteří k této oblasti mají blízko. Nakonec Magdalena byla možná i trošku ráda za déšť, protože vyselektoval právě tuto cílovku (která je zvyklá na nepohodlí) od zbytku.
„Děje se tam nádherný networking, mimo náš oficiální program“
Magdalena Dvořáková
Ačkoli je akce primárně určena pro ženy, i muži jsou zváni. Ve skutečnosti pořadatelé oslovili i některé význačné osobnosti z mužských řad. Šlo mimo jiné o to, mužům naznačit, že může být vhodnější více spolupracovat a méně soupeřit.
Jak se Magdalena rozhodla uspořádat festival?
Magdalena věří, že Healing Festival zkrátka měl vzniknout, a je pouze náhoda, že tento nápad se dostal ho hlavy právě jí. Majda je zvyklá dělat věci impulzivně, takže jakmile dostala vnuknutí, šla do toho.
Postupně pořadatelé začínají více zvát zahraniční „odborníky“. Festival pak působí zavedeněji, profesionálnějši a různoroději.
Dále Magdalena jezdí na zahraniční eventy, jimiž se inspiruje.
Nakonec, přiznává, že Healing Festival není v ČR jediný svého druhu; nicméně je největší. Je moc ráda za to, že ji rodina podporuje v této činnosti.
Proč se akce nazývá Healing Festival?
Je to kvůli celkovému zaměření a pozitivně-neformální atmosféře, která na celém místě panuje. A je tam ještě jeden, „šamanský“ důvod.
Magdalena doporučuje těm, kteří jsou na vážkách ohledně toho, zda navštívit festival: pokud k tomu máte nějaké předsudky nebo vám někdo říká, ať tam nejezdíte protože tohle a tamto, pojeďte tam a ověřte si, jak je to ve skutečnosti.
Každopádně, to, že je v názvu zakomponováno léčení, některé lidi může odrazovat, protože se „nechtějí léčit“
„Lidi si tam na nic nehráli, byli tam bez těch mask“
Lubomír Novohradský
Neřešit někdy znamená léčit
Jednou ze zásadních myšlenek Healing Festivalu je, že se musíme naučit některé věci akceptovat takové, jaké jsou, spíše než abychom se je mermomocí ihned snažili opravit, vyléčit… Například jde o to umět přijmout naše stinné stránky.
Na druhou stranu, některé věci je dobré měnit. Třeba Majda má tendenci k workoholismu, a chce na tom pracovat: činí to třeba tak, že ráno po probuzení – ještě v posteli – zavře oči a připomene si, že dnes se chce cítit dobře a přistupovat ke všemu v klidu.
Zřejmě i myšlenky festivalu mají význam v utváření příjemno-edukativního zážitku – lidé se obvykle vracejí na další ročníky – a nezřídkakdy přitáhnou i kamarády, což je jasná zpětná vazba pro pořadatele…
Jaká témata probral Luboš Novohradský s Madgalenou?
Nebylo toho málo, prinášíme vám přehled, jak to šlo postupně:
Něco obecně o spirituálním festivalu
Organizování Healing Festivalu
Pro koho je festival určen?
Jak vznikl nápad založit festival?
Jak vzniká program festivalu?
Feedback od návštěvníků?
Atmosféra festivalu
Vznik názvu festivalu
Vize festivalu
Existují podobné festivaly?
Doporučení pro potenciální visitory?
Healing jako kontroverzní téma
Jak se uklidnit a získat energii?
Další záliby/sliby Magdaleny?
Food and drinks strategie na festivalu
Zázraky mimo program
Co dělá Magdalena za „normální“ job?
Jak si můžete všimnout, neomezili jsme se na téma festivalu, ale udělali jsme to pestřejší a – snad i – zábavnější.
Chci o Magdaleně Dvořákové vědět více!
Jak už je u našich hostů Autentické výzvy zvykem, jde o osoby s výraznou digitální stopou. M. Dvořákovou najdete třeba – jak už to bývá – na Facebooku, a dále třeba v dalších podcastech. Zkrátka máte spoustu příležitostí dozvědět se o Majdě více.
Pokud jde o pracovní život, nejdříve založila veganskou školku. Protože ale bylo náročné skloubit práce na festivalu s tímto jobem, projekt školky předala někomu jinému.
Co že je to ten healing festival?
Rozumíme tomu, že pro někoho, kdo nemá vůbec ponětí o healing festivalech, může i po zhlédnutí této epizody podcastu trochu váhat, oč přesně beží. Proto si dovolíme volně citovat upoutávku jednoho již proběhlého healing festivalu Just Be:
Lektoři se budou věnovat ženským i mužským otázkám, radosti z pohybu tancem nebo zklidnění mysli při meditaci. Účastníci se mohou těšit na zajímavé přednášky, které jim nabídnou novou perspektivu. Dozví se, jak udělat první krok k sebenaplnění, jak překonat strachy nebo jak objevit své skryté silné stránky. Praktickými workshopy jim lektoři ukáží, jak na rovnováhu těla a duše a jak naplno rozproudit svou životní energii.
Mezi lektory se objeví například instruktor jógy smíchu, ceremonialistka nebo terapeutka.
Líbil se vám podcast s Magdalenou Dvořákovou?
Tak co se podívat na další podcasty Autentických médií?