Jak si vybrat osobního trenéra, který ví, co dělá a dokáže zlepšit tvé zdraví? Poznejte Staggyho (Milana Vančuru)!

3. 3. 2022

Vítejte v další epizodě Zábavné show!

U Milana Vančury (Staggyho) mě zaujal především jeho perfekcionismus ke svému povolání. Ví přesně, o čem mluví a nebere si u toho servítky. A lidem tím pomáhá. Dále také otevřeně říká, kde přesně je v naší společnosti problém.

Většina lidí si dnes plete fitness s plastickou chirurgií, protože razí vlastní teorii: „Když budu cvičit (za jakou cenu?), budu se více líbit okolí!“. Na myšlence líbit se ostatním víc není nic špatného, ale mnozí zapomínají, že zdraví je mnohem důležitější než vzhled. Takže vlastně platí i rovnice, že když budete zdraví, budete se okolí líbit mnohem víc. (Staggy se k tomuto tématu vyjadřuje ve videu v čase 32:00 a dále. O tomto tématu se zmiňuje také ředitel firmy Bezobalu Jiří Sedlák.)

To je výhra pro obě strany: Zdraví, síla a krása – takže možná pro tři strany!

Ale jak na to?!

Staggy říká: „Nekomplikovat to!“

Ještě než budete pokračovat ve čtení tohoto článku, pojďte se zamyslet, co byste odpověděli na otázku:

„Vyhrává v naší cvičitelské společnosti povrchnost nad zdravým rozumem?”

Zajímá mě Váš názor, odpovědi nám zašlete na náš Instagram níže!

Milan Vančura alias Staggy měl šanci vyzkoušet náš nový setup :). Co na to říkáte?

Je tu mnoho nezkušených osobních trenérů, říká Staggy. Jak se jim vyvarovat?

Staggy se svěřil, že se mu opravdu nelíbí, jak někteří osobní fitness trenéři přijdou jednoduše k trenérským papírům s povolením cvičit ostatní lidi. Přitom nemají dostatek zkušeností vést lidi ke zdravému pohybu. Mohou udělat více škody než užitku! To platí hlavně v případě nezkušených klientů. Nelze na to ale koukat jenom tak, že je to chyba nových trenérů, protože každý má nějaký svůj začátek; nějak začít musí…

Mrkněte na rozhovor! Milan Vančura odpovídá na toto téma ve 14. minutě!

Pokud s tím nesouhlasíte, napište nám Váš názor. I protiargument chceme v komentáři vidět!

Tenhle článek není o tom, abychom pomlouvali či znehodnocovali schopnosti ostatních trenérů (či nově začínajících trenérů), ale abychom vyzdvihli zkušenosti Milana Vančury alias Staggyho, který potřebné zkušenosti už má a vy jej můžete využít ke zlepšení vašich zdravotních nedostatků, a tím i zvýšit fyzický výkon! Samozřejmě netvrdíme, že je jediný na světě, kdo vám dovede pomoci.

Vidíme na obrázku Tomáše Vančuru, který zrovna ukazuje pozici s Mace (Tyč s koulí)

Jak poznám dobrého osobního trenéra? Staggy radí

Pokud jste mrkli na rozhovor, asi si dokážete odpovědět na tuto otázku. Z mé strany jsem už z prvních pár minut rozhovoru poznal, že on ten dobrý trenér je! Nejenom, že si prošel svými nezdary, ale také mi ukázal, co potřebuji zlepšit! Sám jsem tušil o svých problémech, ale nevěděl jsem, jak to hmatatelně uchopit. Potřeboval jsem odborníka.

Staggy mi na mou otázku, co mám se svými problémy dělat, jako odborník odpověděl napřímo:

„Nejdříve tě musíme poskládat, pak tě trochu obalit svalem a pak budeme řešit estetiku!“

Pro mě nebyla vůbec důležitá síla (dobře, jako chlap trochu kecám), ale zdraví.

Staggy prozrazuje, čím si takový trenérský odborník musí projít?

Nejspíše velkým množstvím neúspěchů a nezdarů. I sám Staggy na začátku rozhovoru popisuje, jak si v období telecích let ničil své tělo. Já s ním souzním, protože jsem se též neprotahoval, hrál jsem pod nezkušenými hokejovými trenéry, a hlavně jsem chodil do posilovny zvedat jenom těžké váhy! 

Pokud vás Staggy zaujal, zde je Milana Vančury alias Staggyho profil, kde se dozvíte něco víc i o jeho kariéře.

Ne každému (a já jsem toho součástí) vyhovuje cvičení v posilovně. Radši navštíví venkovní posilovací fitness, třeba hrazdy.

Ale, abychom nekřivdili posilovnám (například těm ve velkých nákupních centrech), tak na nich miluji sauny a bazény :). Někdy to holt ve velkém městě jinak nejde, než že musíte jít do boxu.

O tom, jak to doopravdy chodí ve velkých fitness posilovnách, Staggy mluví ve videu v čase 49:00.

Jakou techniku neobyčejný trenér používá a která je opravdu efektivní?

Nebudu říkat, že vím přesně, co Milan Vančura používá za styl, ale můžu vás odkázat na jeho blog, na kterém má svůj výcvik popsaný do detailu.

Pokud jste se podívali na rozhovor (konkrétně od 32. minuty), mohli jste vidět, že jsem při mém tréninku používal nástroje jako mace (anglicky) – koule na tyči, provaz, dřevěně cluby – něco jako baseballová pálka a další.

Trénink mě opravdu bavil, a to je pro mě hlavní! (Už víte, proč v názvu firmy máme „zábavná“?)

Staggy říká, že ti nejlepší sportovci jako například Mike Tyson, Sugar Ray nebo Muhammad Ali cvičili jednoduše; například tak, že chodili do kopce!

Pokud se vám rozhovor líbil, nenechte si další díl ujít! Pozveme dalšího zajímavého a inspirativního hosta!

Podcast se Staggym můžete sledovat nejen na YouTube, ale také na Spotify:

Líbil se vám podcast se Staggym?

Tak co se podívat na další podcasty Zábavných médií?

Třeba na takového Stanislava Průšu?

Chcete si nechat profesionálně vytvořit podcast?

Tvorba podcastu je, ač se to nezdá, celkem náročný job. Pokud jste již zahájili vaši podcastovou kariéru, jistě už dobře víte, že Trust Primo mikrofon a Audacity k profesionálnímu výsledku nestačí.

Co takhle mít si vypůjčit naše profesionální vybavení a nechat veškerou práci na nás, takže se budete moci soustředit čistě a jen na samotnou show?

Pokud se vám tento nápad zamlouvá, neváhejte nás kontaktovat, abychom domluvili spolupráci, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Zábavná média

Mohlo by Vás zajímat